موج

نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی خواستار حمایت بین المللی از غیرنظامیان لیبیایی در برابر حملات نیروهای وفادار به خلیفه حفتر شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، روز یکشنبه(29 دی ماه)، فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی خواستار مشارکت نظامیان کشورهای مختلف جهان در حمایت از غیرنظامیان در لیبی شد. این اظهار نظر در شرایطی انجام می شود که دولت وفاق ملی لیبی می گوید: نیروهای وابسته به خلیفه حفتر، همچنان غیرنظامیان لیبیایی را هدف قرار می دهند.

فایز السراج در آستانه نشست برلین که با هدف خاتمه دادن به درگیری ها در لیبی برگزار می شود گفته است: کشورهای مختلف جهان باید برای پایان دادن به خشونت در لیبی، احساس مسوولیت کنند.

السراج گفته است: اگر نیروهای وفادار به خلیفه حفتر به حملات خود خاتمه ندهند، جامعه بین المللی باید واکنش محکم تری از خود نشان دهد و نظامیان خود را به لیبی روانه کنند و با تجاوزگری خلیفه حفتر مبارزه کرده و از غیرنظامیان لیبیایی حفاظت کنند. 

فایز السراج گفته است: لازم است یک نیروی نظامی بین المللی با رهبری سازمان ملل متحد جهت حراست از جان غیرنظامیان لیبیایی تشکیل شود.

لیبی از سال 2011 که معمر قذافی رهبر لیبی از قدرت برکنار شد، در تنش و ناآرامی به سر می برد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها