موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 21 دی ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 21 دی ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

اوتاوا انتظار همکاری کامل از سوی مقامات ایرانی را دارد 

نخست وزیر کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: اوتاوا انتظار همکاری کامل از سوی مقامات ایرانی در موضوع سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را دارد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز شنبه(21 دی ماه)، وارد ریاض پایتخت عربستان می شود. قرار است وی مسائل مربوط به همکاری های دوجانبه را با مقام های عربستان به بحث بگذارد.

منابع آگاه از ترور دو خبرنگار عراقی توسط افراد مسلح ناشناس در بصره خبر دادند.

مقام های دولت پاکستان اعلام کرده اند انفجار تروریستی در یک مسجد در شهر کویته پاکستان موجب کشته شدن دست کم 9 نفر شده است.

نخست وزیر عراق برای دیدار و گفتگو با مقام های اقلیم کردستان این کشور وارد اربیل شده است.

دولت آشتی ملی لیبی اعلام کرده در نتیجه حملات هوایی به مواضع نیروهای وفادار به خلیفه حفتر، دست کم 20 نظامی جان خود را از دست داده اند.

مقام های دولت تایوان اعلام کرده اند فرایند شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی تایوان آغاز شده است.

داعش مسوولیت بمب‌گذاری در مسجدی در پاکستان را بر عهده گرفت.

سهیل شاهین سخنگوی طالبان در اظهار نظری گفته است که طالبان انتظار دارد تا زمان امضای توافق صلح این گروه با آمریکا هر چه سریع تر مشخص شود.

نخست وزیر عراق از آمریکا خواسته تا هر چه سریع تر هیاتی را به این کشور بفرستد تا شرایط برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق فراهم شود.

رییس جمهور آمریکا در ادعایی گفت: با خروج از عراق مشکلی نداریم اما مسئولان عراقی در جلسات خصوصی از آمریکایی‌ها نخواسته‌اند که این کشور را ترک کنند، بلکه به عموم اینطور می‌گویند.

درپی درگذشت سلطان قابوس پادشاه عمان، 3 روز عزای عمومی در این سلطان‌نشین اعلام شد.

پادشاه جدید عمان گفت: همان سیاست سلطان قابوس را در سطح سیاست خارجی ادامه خواهیم داد و ما بر عدم مداخله در امور کشورهای دیگر اصرار داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها