موج

مایک میلی:

رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده در پاسخ به پرسش که آیا خطر افزایش تنش‌ها با تهران و احتمال انتقام‌گیری آنها وجود دارد، گفت: بله که خطر آن وجود دارد. لکن ما تلاش می‌کنیم که آن را کاهش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، ژنرال مایک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده بامداد امروز گفت: بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله آمریکا به حومه فرودگاه بغداد، خطر افزایش تنش‌ها وجود دارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، میلی در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگاران در پنتاگون ، درباره دلیل ترور سردار شهید سلیمانی، مدعی شد او در حال برنامه‌ریزی برای اقدام علیه منافع آمریکا در منطقه بود و باید هدف قرار داده می‌شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های سردار شهید سلیمانی برای صدمه زدن به منافع آمریکا در منطقه «هنوز هم احتمال اجرایی شدن دارند»، گفت: «ما کاملا عواقب استراتژیک [حمله به سردار سلیمانی] را درک می‌کنیم».

به نوشته رویترز، این مقام نظامی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا خطر افزایش تنش‌ها با تهران و احتمال انتقام‌گیری آنها وجود دارد، توضیح داد: «بله که خطر آن وجود دارد. لکن ما تلاش می‌کنیم که آن را کاهش دهیم».

بامداد دیروز جمعه سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) نظامیان تروریست آمریکایی با استفاده از یک فروند پهپاد نقطه‌زن، سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابو مهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی را به شهادت رساندند. 

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد، آورد: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید».

در پی این خبر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مسئولیت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها