موج

نخست وزیر عراق به علت بمباران اخیر مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق امروز (سه‌شنبه-۳۱ دسامبر) در بیانیه‌ای، به علت بمباران اخیر مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار که طی آن دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی به شهادت رسیدند، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «السومریه» منتشر شد، اعلام کرد که عبدالمهدی به دلیل به شهادت رسیدن شماری از نیروهای مسلح عراق وابسته به تیپ‌های 45 و 46 به دلیل تجاوز هوایی دو روز پیش آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در منطقه «القائم» واقع در استان الانبار، از امروز به مدت سه‌روز، عزای عمومی اعلام می‌کند.

جنگنده‌های ارتش آمریکا، یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ شهید و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند.

امروز شمار زیادی از مردم عراق ضمن تشییع پیکر شهدا در بغداد، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تحصن باز اعلام کردند و خواستار اخراج اشغالگران آمریکایی از کشورشان شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها