موج

سازمان حشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: شمار جان باختگان حمله اخیر آمریکا به مقرهای الحشد در غرب عراق، مجددا افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، تعداد شهدای حمله شب گذشته آمریکا به چند مقر سازمان الحشد الشعبی در غرب عراق باز هم افزایش یافت و به 28 نفر رسید. 

وبسایت الحشد الشعبی گزارش کرد که «آمار شهدای حمله آمریکا به مقر تیپ ۴۵ الحشد الشعبی در [شهر] القائم در غرب عراق، به ۲۸ شهید و ۵۱ مجروح رسیده و این آمار هنوز هم نهایی نیست». 

خبرنگار الحشد الشعبی که در محل حادثه حضور دارد گزارش کرد که «تیم‌های امداد و نجات که مشغول بیرون کشیدن اجساد شهدای تیپ ۴۵ هستند، تاکنون پیکر ۲۷ شهید را بیرون کشیده‌اند». 

طبق این گزارش، آمار کنونی نهایی نیست و به دلیل وخامت حال مجروحان، امکان افزایش تعداد شهداء وجود دارد. 

جنگنده‌های اف-15 آمریکا، روز گذشته (۲۹ دسامبر - هشتم دی) مقر دو تیپ ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی را هدف حمله قرار دادند. آمریکا یکشنبه‌شب خبر این حمله را که به مواضع «گردان‌های حزب الله» از زیرمجموعه‌های الحشد الشعبی انجام شد، تأیید کرد. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفت، این اقدام در پاسخ به  «حملات مکرر به پایگاه‌های میزبان نیروهای ائتلاف» در عراق صورت گرفته است.

این حمله آمریکا، دو روز پس از حمله راکتی به پایگاه کی.1 در استان کرکوک انجام شد که آمریکا اعلام کرد یک پیمانکار آمریکایی کشته و پنج نفر که چهار نفرش آمریکایی بودند، مجروح شدند.

این اقدام آمریکا واکنش عراقی‌ها را در پی داشت. برهم صالح رئیس جمهور عراق این اقدام را «غیرقابل قبول» خواند و ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی اعلام کرد که خون شهدا و مجروحان هدر نخواهد رفت و نیروهای آمریکایی در عراق پاسخ شدیدی دریافت خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها