موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ را می توانید در ادامه بخوانید:

مسعود اوزیل سکوت جامعه اسلامی در قبال مسلمانان چین را محکوم کرد

مسعود اوزیل بازیکن مطرح باشگاه آرسنال انگلیس با مسلمانان منطقه سین کیانگ چین ابراز همدردی کرده و از نقض حقوق آن ها توسط دولت این کشور انتقاد کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا دو شخصیت مرتبط با حزب‌الله را تحریم کرد و همچنین اواخر اوت دفتر نظارت بر درآمدهای خارجی وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک "جمال تراست" در لبنان را به اتهام حمایت مالی از حزب‌الله تحریم کرد.

نخست وزیر مالزی در اظهار نظری تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض فاحش حقوق بین الملل خوانده است.

زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در موضوع افغانستان گفته است: روند گفتگوهای صلح با طالبان به دلیل حمله نیروهای این گروه به پایگاه هوایی بگرام فعلا متوقف شده است.

دولت عربستان اعلام کرده ۳ سرباز این کشور در نزدیکی مرز یمن کشته شده اند.

تعداد زیادی از مردم الجزایر با حضور در خیابان های این کشور اعتراض خود را نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری نشان دادند.

دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی پلیس و ارتش شیلی را به سورفتار با معترضان شیلیایی در جریان اعتراضات این کشور متهم کرده است.

وزارت خارجه ترکیه، دیوید ساترفیلد سفیر آمریکا در این کشور را به دلیل تصدیق نسل کشی ارامنه توسط ترکان عثمانی در کنگره آمریکا احضار کرده است.

وزارت کشور ترکیه از استرداد ۴ تروریست افراط گرای انگلیسی به کشورشان خبر داده است.

مرجعیت عالی قدر عراق با تاکید بر اینکه نبرد اصلاح بسیار دیر شروع شد، گفت: این نبرد شدیدتر و دشوارتر از مبارزه با تروریسم است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: کره شمالی یک آزمایش بسیار مهم دیگر در سایت سوهائه انجام داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها