موج

تیم مذاکره کننده آمریکا از توافق با چین بر سر مرحله اول موافقتنامه تجاری دوجانبه با این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از اسپوتنیک، روز گذشته دونالد ترامپ  رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که آمریکا به همراه چین در آستانه امضای یک توافقنامه تجاری دوجانبه هستند.

از سوی دیگر، خبرگزاری بلومبرگ روز پنج شنبه گزارش داد که تیم مذاکره کننده دولت آمریکا بر سر مرحله نخست این توافقنامه با چین به توافق رسیده است.

اکنون این توافقنامه که اجرای دور جدید تعرفه های تجاری آمریکا علیه چین را به تأخیر می اندازد، نیازمند کسب امضای دونالد ترامپ است. گفتنی است که دور جدید این تعرفه ها قرار بود از روز پانزدهم دسامبر (یکشنبه آینده) به مرحله اجرا گذاشته شود.

این توافقنامه همچنین امکان به تأخیر انداختن سایر تعرفه های تحمیلی آمریکا علیه چین را بررسی می کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که آمریکا همچنین با کاهش تعرفه بر برخی کالاهای چینی موافقت کرده است. در مقابل، چین نیز وعده داد که در سال ۲۰۲۰، محصولات کشاورزی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار را از آمریکا خریداری کند.

پیش از این، کاخ سفید اعلام کرد که در حال تهیه و آماده سازی این توافق است، اما هیچگونه جدول زمانی برای نهایی شدن این توافق تعیین نکرد.

انتظار می رود که در مرحله نخست این توافقنامه موضوعات مهم تجاری از قبیل مالکیت معنوی، خدمات مالی و صادرات محصولات کشاورزی آمریکا گنجانده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها