موج

شرکت گوگل به ۱۲۰۰۰ نفر از کاربران خود، هشدارهایی مبنی بر اینکه احتمالا هدف حمله سایبری هکرهای دولتی قرار گرفته اند، صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فوربز، در طول سه ماه، شرکت گوگل به ۱۲۰۰۰ نفر از کاربران خود که احتمالا هدف حمله هکرهای دولتی قرار گرفته اند، اعلام هشدار کرده است. 

داده های گروه موسوم به "تحلیل تهدیدات گوگل" نشان می دهند در فاصله زمانی بین جولای تا سپتامبر سال جاری میلادی، شرکت گوگل به کاربرانی از 149 کشور دنیا که احتمالا هدف حمله هکرهای دولتی قرار گرفته اند، اعلام هشدار کرده است. بیشتر این افراد ساکن آمریکا بوده اند. 90 درصد از حملات سایبری هکرهای دولتی با استفاده از ایمیل های فیشینگ و با هدف به دست اوردن اطلاعات مربوط به رمز ورودی حساب های کاربران در گوگل انجام شده اند. 

شرکت گوگل اعلام کرده تعداد هشدارهایی که برای کاربران در فاصله سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ صادر شده اند، تقریبا به اندازه هشدارهایی است که در سال ۲۰۱۹ به کاربران گوگل مبنی بر هدف قرار گرفتنِ احتمالی آن ها توسط هکرهای دولتی صادر شده است. 

گوگل از روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر و شخصیت های سیاسی خواسته تا از امکانات گوگل که حد بالایی از امنیت را فراهم می کنند، استفاده نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها