موج

نشریه فارین پالیسی افشا کرد:

نشریه فارین پالیسی در گزارشی افشا کرده دونالد ترامپ از دولت ژاپن خواسته تا هزینه کردِ خود در موضوع نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن را به 8 میلیارد دلار برساند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، نشریه فارین پالیسی خبر داده: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از دولت ژاپن خواسته تا هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد دلار را به دلیل استقرار نظامیان آمریکایی در ژاپن، به آمریکا بپردازد. فارین پالیسی این خبر را به نقل از یک منبع ناشناس ذکر کرده است. این اقدام دولت آمریکا در راستای تلاش های آن جهت تشدید فشار بر متحدان با هدف افزایش هزینه های دفاعی آن ها انجام می شود.

فارین پالیسی گزارش داده: رئیس جمهور آمریکا از دولت ژاپن خواسته تا هزینه کردِ خود در موضوع نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن را از 2 میلیارد دلار در سال، به 8 میلیارد دلار برساند. حدودا 54000 نظامی آمریکایی در ژاپن استقرار دارند. این اقدام در شرایطی صورت گرفته که توافق دفاعی میان ژاپن و آمریکا در سال 2021 به اتمام خواهد رسید.

فارین پالیسی فاش کرده آمریکا این درخواست خود از دولت ژاپن را در زمان سفر جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در ماه جولای سال جاری میلادی به ژاپن، مطرح کرده است. با این حال، مقام های وزارت خارجه ژاپن اعلام کرده اند خبرها در مورد درخواست 8 میلیارد دلاری دولت ترامپ از ژاپن صحت ندارد و مذاکراتی در این زمینه انجام نشده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها