موج

سفارت پاکستان در افغانستان در اطلاعیه ای اعلام کرده عملیات صدور ویزا را به حالت تعطیلی درآورده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفارت پاکستان در افغانستان اعلام کرده بخش کنسولی این سفارتخانه را به دلایل امنیتی تا مدت زمان نامعلومی به حالت تعطیلی درآورده است. این اقدام در بحبوحه تشدید تنش ها میان افغانستان و پاکستان انجام شده است. 

تعطیلی بخش کنسولی سفارت پاکستان در افغانستان، ضربه به شهروندان افغانی است که روزانه به سفارت پاکستان مراجعه می کنند تا بتوانند برای اهداف درمانی، خرید کالا و همچنین تحصیل خود، ویزای پاکستان را دریافت کنند. 

سخنگوی سفارت پاکستان در پیامی که در پیام رسان واتس آپ داده شده است گفته: بخش کنسولی سفارت حداقل تا روز دوشنبه تعطیل خواهد بود. در این زمینه اطلاعات بیشتری در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

سفارت پاکستان در افغانستان اعلام کرده روزانه به طور متوسط به 1500 درخواست صدور ویزا رسیدگی می کند. وزارت خارجه پاکستان از احضار سفیر افغانستان در پاکستان خبر داده و مراتب نگرانی عمیق دولت پاکستان نسبت به امنیت کارکنان تیم دیپلماتیک پاکستان در افغانستان به وی ابراز شده است. در بیانیه وزارت خارجه پاکستان گفته شده دیپلمات های پاکستانی در افغانستان هدف حمله و آزار و اذیت قرار گرفته اند. این بیانیه افزوده: راهِ دیپلمات های پاکستانی مسدود شده و وسایل نقلیه سفارت پاکستان نیز توسط چند موتور سوار در مسیر ورود به سفارت پاکستان در افغانستان آسیب دیده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها