مقام های هندی اعلام کرده اند: دهلی نو بیش از 90 درصد از محدودیت های اعمال شده بر منطقه جامو و کشمیر را لغو کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، هند اعلام کرده بیش از 90 درصد از محدودیت ها در منطقه جامو و کشمیر که تحت کنترل این کشور است را لغو کرده است. 

مقام های هندی گفته اند: اکثر مناطق جامو و کشمیر برای انجام هر گونی جا به جایی و حرکت توسط ساکنان آن آزاد هستند. خارجی ها نیز می توانند از این مناطق بازدید کنند. 

هند و پاکستان در ماه های اخیر تنش های گسترده ای را در مورد منطقه جامو و کشمیر تجربه کرده اند. از سال 1954 تا آگوست 2019، منطقه جامو و کشمیر از موقعیتی ویژه برخوردار بود که به آن اجازه می داد بر اساس قانون خود اداره شود. با این حال، اخیرا هند به دنبال تشدید تنش ها با پاکستان، موقعیت ویژه جامو و کشمیر را لغو کرد و محدودیت های گسترده ای را بر آن اعمال کرد. امری که با واکنش های گسترده بین المللی مواجه شده بود. 

عمران خان نخست وزیر پاکستان بارها و بارها با محکوم کردن اقدامات دولت هند به ریاست نارندرا مودی در منطقه کشمیر، از جامعه جهانی خواسته تا در مورد بحران کشمیر، منفعلانه عمل نکند.

منطقه جامو و کشمیر در کنترل 3 کشور هند، پاکستان و چین است. با این حال، هند و پاکستان سال هاست که در مورد منطقه کشمیر با یکدیگر در نزاع و درگیری به سر می برند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها