ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان گفته است: بی میلی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل نسبت به بالابردن هزینه های نظامی ممکن است آمریکا را به این نتیجه برساند که نظامیان خود را از این کشور خارج و به لهستان منتقل کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، ریچارد گرنل فرستاده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آلمان در اظهار نظری گفت: بی میلی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل نسبت به بالابردن هزینه های نظامی ممکن است آمریکا را به این نتیجه برساند که نظامیان خود را از این کشور خارج و به لهستان منتقل کند.

اظهارات ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان ، سیگنالی از سوی دولت ترامپ نسبت به عدم رضایت آن از مخالفت دولت مرکل با افزایش 2 درصدی هزینه های دفاعی آلمان ارزیابی شده است. 

گرنل به خبرنگاران گفته است: این قابل قبول نیست که مالیات دهندگان آمریکایی هزینه های مربوط به استقرار 50000 نفر از نظامیان آمریکا در آلمان را بپردازند و آلمان در این زمینه منفعل باشد و کاری نکند. 

طرح های مالی آلمان پیش بینی می کنند که بودجه دفاعی دومین عضو بزرگ ناتو، سال آینده 1.37 درصد افزایش یابد و در سال 2023 نیز، 1.24 درصد افزایش داشته باشد.