موج

در گزارش خلاصه استراتژیک ۲۰۱۹ نیروهای آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره بر این مساله نیز تاکید شده که موشک این کشور به نام "هوآسونگ -۱۵" می‌تواند هر نقطه از قاره آمریکا را هدف قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته مجله نیوزویک، نیروهای آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره گزارش خلاصه استراتژیک ۲۰۱۹ را درباره وضعیت تسلیحاتی کره شمالی منتشر کردند و بر نگرانی‌های مطرح شده درباره آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی  در سال ۲۰۱۷ صحه گذاشتند.

در این گزارش به وضعیت کنونی نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره و زرادخانه موشک‌های بالستیک کره شمالی اشاره شده و بر این مساله نیز تاکید شده که موشک این کشور به نام "هوآسونگ -۱۵" می‌تواند هر نقطه از قاره آمریکا را هدف قرار دهد.

این موشک تنها برای یک بار و برای نخستین بار در نوامبر ۲۰۱۷ پرتاب شد. نیروهای آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره اعلام کردند، این موشک بردی تا ۸۰۰۰ مایل دارد و آن را قادر می‌سازد تا هر بخش از قاره آمریکا را هدف قرار دهد.

به نوشته روزنامه چوسون ایلبو، یک منبع ناشناس نظامی گفت، نتیجه‌گیری نیروهای آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره بر مبنای تحلیل جامع داده‌های اطلاعاتی ماهواره‌ای، هوایی و شناسایی راداری پرتاب‌های موشکی است.

این موشک برای حمل یک کلاهک اتمی طراحی شده اما هنوز تأیید نشده که کره شمالی می‌تواند به صورت موفقیت آمیزی مقادیر قابل توجهی از مواد اتمی را بر روی این موشک نصب کند یا خیر.

هوآسونگ -۱۵ یکی از سه موشک قاره‌پیما در زرادخانه کره شمالی است. هوآسونگ – ۱۳ برد ۳۴۱۸ مایل و هوآسونگ -۱۴ برد ۶۲۵۰ مایلی دارد که می‌تواند به آمریکا برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها