موج

محمد بن سلمان مدعی شد؛

ولیعهد عربستان در اظهاراتی گفت: شبه نظامیان حوثی برنامه‌های ایران را به منافع یمن ترجیح می‌دهند. هدف ما آزاد سازی یمن از وجود شبه نظامیان ایرانی نیست بلکه تحقق ثبات در این کشور است!

به گزارش خبرگزاری موج، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط در خصوص سوریه اظهار کرد: عربستان برای عدم بازگشت گروه‌های تروریستی به سوریه و ممانعت از نفوذ بی ثبات کننده ایران در سوریه و هم چنین تحقق انتقال سیاسی در این کشور تلاش می‌کند.

بن سلمان درباره یمن نیز گفت: عربستان از همه تلاش‌ها برای دستیابی به راهکار سیاسی در یمن حمایت کرد اما شبه نظامیان حوثی برنامه‌های ایران را به منافع یمن ترجیح می‌دهند. هدف ما آزاد سازی یمن از وجود شبه نظامیان ایرانی نیست بلکه تحقق ثبات در این کشور است!

وی مدعی شد که عربستان پیشتاز راهکار سیاسی است.

بن سلمان در خصوص ترور جمال خاشقجی نیز گفت: این پرونده یک جنایت دردناک بود و در تاریخ عربستان نظیر آن را سراغ نداریم. متأسفانه عاملان این جنایت کارمندان دولتی بودند.

وی هم چنین مدعی شد: عربستان در منطقه جنگ را نمی‌خواهد اما در جهت حفظ تمامیت ارضی خود و حمایت از مردم و حاکمیتش در برخورد با هر تهدیدی تردید به خود راه نخواهد داد و ریاض در برابر هر تهدیدی علیه منافع حیاتی‌اش می‌ایستد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها