موج

سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از عملیات گسترده و ویژه‌ علیه دو فرودگاه أبها و جیزان با چند حمله پهپادی از نوع قاصف k2 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه المسیره،‌ یحیی سریع ، سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به انصارالله گفت: عملیات گسترده و ویژه‌ای را صورت دادیم و دو فرودگاه أبها و جیزان را با چند حمله پهپادی از نوع قاصف k2 هدف قرار دادیم.

سریع تاکید کرد: عملیات اول اتاق کنترل پهپادها در فرودگاه جیزان را هدف گرفت و عملیات دوم ایستگاه سوخت فرودگاه أبها را با چند پهپاد قاصف هدف قرار داد.

این سخنگو تاکید کرد: عملیات با دقت به اهداف اصابت کرده و به لطف خداوند دو فردگاه از فعالیت بازمانده و نمی‌توانند خدمت رسانی کنند.

وی نظام سعودی را به عملیات‌های دردناک‌تر و روزهای بسیار دردناک تا زمانی که به محاصره و تجاوزات علیه یمن ادامه دهد، تهدید کرد.

مراکز کنترل جوی تعطیلی و وقفه در پروازها در دو فرودگاه جیزان و أبها در عربستان را در پی عملیات پهپادی ارتش یمن تایید کردند.

از سوی دیگر، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله شامگاه شنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره عنوان کرد: عملیات هدف قرار دادن مناطقی در عمق خاک عربستان گسترده‌تر خواهد شد تا شامل تأسیسات حساس‌تر شود که همین مسأله در نهایت به توقف جنگ منجر خواهد شد.

وی افزود: عربستان و امارات باید حساب‌های خود را بررسی کنند چرا که زمان کم شده است.

ضیف الله الشامی، عضو دفتر سیاسی انصارالله نیز با انتشار توئیتی پس از هدف قرار دادن دو فرودگاه جازان و أبها نوشت: میانجیگری‌ها و تلاش‌های بین‌المللی زیادی برای توقف حملات انصارالله به فرودگاه‌ها و تأسیسات حیاتی عربستان و امارات وجود دارد که در رأس آنها انگلیس قرار دارد.

درمقابل، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی نیز مدعی شد که پدافند هوایی عربستان موفق به رهگیری یک پهپاد انصارالله شده‌ است که قصد حمله به فرودگاه أبها را داشت.

وی هیچگونه اشاره‌ای به هدف قرار گرفتن فرودگاه جازان نکرد.

ترکی المالکی پس از حملات انصارالله در سخنانی گفت: ما این حق را داریم که تصمیمات و اقدامات مناسبی را برای پاسخ به این حملات اتخاذ کنیم.

همچنین ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد که شب گذشته حملات هوایی را به مناطق مختلف در صنعاء از جمله پایگاه هوایی الدیلمی انجام داده است.

این درحالی است که مصر نسبت به حملات پهپادی انصارالله به دو فرودگاه أبها و جازان عربستان واکنش نشان داد.

در همین راستا، وزارت خارجه مصر با چشم‌ پوشی از حملات ائتلاف متجاوز عربی به غیرنظامیان یمنی، حملات انصارالله به فرودگاه‌های عربستان سعودی را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است: مصر بار دیگر بر حمایت کامل خود از دولت و ملت عربستان در مقابل چنین "تجاوزهایی" حمایت می‌کند.

وزارت خارجه مصر مدعی شد: این حملات به منطله نقض قوانین بین‌المللی است که باید به هر شکل ممکنی با آنها مقابله کرد و جامعه بین‌المللی نیز باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

این وزارتخانه در ادامه بر حمایت مصر از تمامی اقدامات عربستان برای پاسخ به حملات انصارالله تأکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها