هلگا اشمید در سفری رسمی که به کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد داشت، به ترتیب به امارات متحده عربی، عمان، قطر و ایران سفر خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه اینترنتی سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: هلگا اشمید ، معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوازدهم ژوئن، در سفری رسمی به کشورهای حوزه خلیج فارس  به ترتیب به امارات متحده عربی، عمان، قطر و ایران سفر خواهد کرد.

همچنین در این بیانیه آمده است که این سفر در برابر تنش‌های همه‌گیر در منطقه انجام می‌شود و فرصتی برای تاکید بر درخواست اتحادیه اروپا برای کاهش تنش‌های منطقه، پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش دامنه تنش‌ها و توسعه گفتمان خواهد بود.

سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده است: به عنوان بخشی از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای بالا بردن ثبات منطقه، این سفر بر مذاکره برای حفظ توافق هسته‌ای ایران نیز معطوف خواهد بود که [این توافق] هنوز هم رکنی مهم در ساختار عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای و ستونی مهم برای امنیت جهانی و منطقه‌ای به شمار می‌رود.

در این بیانیه آمده است: این سفر فرصتی برای مذاکره درباره روابط دوجانبه و همچنین موضوعات دیگری در منطقه که اهمیت مشترکی دارند، خواهد بود.