یک فرد مظنون در این حادثه بعد از آنکه با چاقو، ضرباتی را به گردن خود وارد آورد، در صحنه ارتکاب جرم دستگیر شد اما سپس بر اثر وخامت جراحات، جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری موج، در حمله یک فرد مسلح به چاقو در ایستگاه اتوبوس خارج از توکیو، یک دختر دانش آموز و یک فرد بزرگسال جان خود را از دست دادند و 15 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

شبکه ان اچ کی ژاپن گزارش کرد، یک فرد مسلح که در صحنه حادثه دستگیر شده بود، نیز جان خود را از دست داه است.

حمله مسلحانه در ژاپن

طبق این گزارش، دختر محصل 12 ساله، دانش‌آموز مدرسه خصوصی کاتولیک شهر کاوازاکی واقع در جنوب توکیو بود و در حال سوار شدن به اتوبوس مدرسه خود، مورد حمله فرد مظنون قرار گرفت.

راننده اتوبوس دبستان «کاریتاس» به مأموران پلیس گفت که مردی را دید که به سمت اتوبوس نزدیک می‌شود و چاقویی را با دو دست گرفته بود و به سمت افراد حمله‌ور شد.

حمله مسلحانه در ژاپن

طبق این گزارش، یک مرد 39 ساله نیز در این حادثه جان خود را از دست داد و وضعیت جسمانی یک زن نیز به شدت وخیم است و 15 دانش‌آموز دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری «ان اچ کی»، یک فرد مظنون در این حادثه بعد از آنکه با چاقو، ضرباتی را به گردن خود وارد آورد، در صحنه ارتکاب جرم دستگیر شد اما سپس بر اثر وخامت جراحات، جان خود را از دست داد.

حمله مسلحانه در ژاپن

پلیس توکیو اعلام کرده است، که عامل این حمله یکی از شهروندان کاوازاکی بوده و حدود 50 سال سن داشته است.

انگیزه این اقدام هنوز نامشخص است اما مقامات امنیتی ژاپن اعلام کرده‌اند که هیچ نگرانی از یک تهدید امنیتی گسترده‌تر وجود ندارد.

طبق این گزارش، پیش از این نیز نمونه‌هایی از حمله مسلحانه با چاقو در ژاپن وجود داشته است.

حمله فوق، در روز پایانی سفر « دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا از ژاپن صورت گرفت و ترامپ نیز در واکنش به این حمله گفت:‌«از طرف بانوی اول و خودم، می‌خواهم لحظه‌‌ای را به ابراز همدردی و دعا برای قربانیان حمله امروز صبح با چاقو در توکیو، تخصیص دهم».

وی ادامه داد: «تمامی مردم آمریکا در کنار مردم ژاپن هستند و برای قربانیان و خانواده‌های آنها اندوهیگن می‌باشند».

تصاویر ویدئویی از این حادثه نشان می‌دهد که افسران پلیس و اورژانس در محل جرم مستقر شده‌اند و محل حادثه مسدود شده است.

یکی از شاهدان ماجرا به شبکه ان اچ کی اعلام کرد که افرادی را دیده است که در حالی که غرق خون بودند، روی زمین دراز کشیده بودند.

بر اساس این گزارش، جرایم خشونت‌بار به ندرت در ژاپن رخ می‌دهد اما وقوع برخی حوادث جدی اینچنینی تاکنون چندین بار، بهت و حیرت را در میان مردم این کشور برانگیخته است.

در سال 2016، یک فرد مسلح به چاقو به آسایشگاه نگهداری معلولین در شهر کوچکی در نزدیکی توکیو حمله کرد و 16 نفر از بیماران را در حالی که خواب بودند، کشت.

در سال 2001 نیز، هشت کودک با حمله سرایدار سابق مدرسه خود که مسلح به چاقو بود، در «اوساکا» کشته شدند.

در سال 2010 نیز، 12 نفر در حمله عامل مسلح به چاقو به یک اتوبوس مدرسه در حومه توکیو جان خود را از دست دادند.