بعد از اینکه که مخالفان دولت ونزوئلا ساختمان سفارت این کشور در آمریکا را در کنترل گرفتند، پرچم ملی ونزوئلا مجددا بر فراز ساختمان این سفارتخانه کار گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، بعد از اینکه که مخالفان دولت ونزوئلا  ساختمان سفارت این کشور در آمریکا را به دست یک فرستاده به نام کارلوس وچیو در کنترل گرفتند، پرچم ملی ونزوئلا مجددا بر فراز ساختمان این سفارتخانه کار گذاشته شد.

وچیو تا کنون به عنوان نماینده خوآن گوآیدو ، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا و رئیس جمهور خودخوانده این مخالفان فعالیت داشت.

بر اساس گزارش خبرنگار اسپوتنیک، فعالیت یک سری پرسنل بخش پشتیبانی و نگهداری در بیرون این سفارتخانه مشاهده شده در حالی که عده‌ای از آنها مشغول نصب دوربینهای امنیتی جدید بوده اند.

همچنین یک اخطاریه نیز در بیرون سفارتخانه به چشم می‌خورد که روی آن عنوان شده که ایالات متحده آمریکا دولت گوآیدو را به رسمیت شناخته و به همه افراد داخل سفارتخانه هشدار می‌دهد که یا این ساختمان را ترک کنند و یا با پیگرد قضایی مواجه شوند.

در حال حاضر اپوزیسیون ونزوئلا کنترل تمامی شش ساختمان دیپلماتیک این کشور در آمریکا را به دست گرفته‌اند.

همچنین بنرهای متعلق به فعالان آمریکایی گروهی به نام "گروه حفاظت از سفارتخانه" که بیش از یک ماه در این ساختمان به عنوان مهمان های دولت نیکولاس مادورو ، حضور داشتند از این محل جمع شده اند.

روز جمعه گذشته مقامهای آمریکایی به زور وارد ساختمان این سفارتخانه شده و چهار تن از فعالان را که برای بیش از یک ماه در این ساختمان حضور داشتند تا اجازه به تصرف این ساختمان به دست نمایندگان گوآیدو ندهند، دستگیر کردند.

در تاریخ ۱۷ مه یک قاضی آمریکایی دستور به آزادی این چهار فعال با گذاشتن شرط عدم ورود آنها به شعاعی در اطراف ساختمانهای دیپلماتیک ونزوئلا در آمریکا داد. این فعالان همچنین ملزم هستند به این که هر هفته به دادگاه گزارشی ارائه کرده و بدون مجوز نمی‌توانند از کشور خارج شوند.