گوگل، مجوز و لایسنس اندورید هوآوی را پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این شرکت چینی را در لیست سیاه قرار داد، به تعلیق درآورده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ایندیپندنت، گوگل، مجوز و لایسنس اندورید هوآوی را پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این شرکت چینی را در لیست سیاه قرار داد، به تعلیق درآورده است. ترامپ این اقدام را به دلیل نگرانی های امنیتی انجام داده است. 

این اقدام موجب می شود گوشی های هوآوی نتوانند نرم افزارهای مهم و آپدیت های امنیتی را کسب کنند. این حرکت همچنین بر توانایی گوشی های هوآوی در دسترسی به برنامه های محبوب گوگل مثل MAPS و YOUTUBE نیز اثرگذار است. 

شرکت هوآوی از جمله شرکت های تولیدکننده گوشی تلفن همراه است که از سیستم عامل اندروید در گوشی های تلفن همراه و تبلت های خود استفاده می کند. اندروید گفته است: اقدام این شرکت بر علیه هوآوی، در راستای اطاعت از اقدامات اخیر دولت آمریکا انجام شده است.

ترامپ پیشتر در فرمانی دستور ممنوع سازی حضور تجهیزات و امکانات شرکت هوآوی در شبکه های آمریکا را صادر کرده و در این رابطه گفت: آمریکا چین را به شدت از نظر صادرات تجهیزات کنترل می کند.