شورای نظامی سودان، 15 نفر را به جرم حمله به یک اردوگاه اصلی معترضان در نزدیکی مقرهای ارتش این کشور در خارطوم بازداشت کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، شورای نظامی سودان ، 15 نفر را به جرم حمله به یک اردوگاه اصلی معترضان در نزدیکی مقرهای ارتش این کشور در خارطوم بازداشت کرده است. 

روز یکشنبه(29 اردیبهشت ماه)، خالد خدر مشاور حقوقی سرویس اطلاعات نظامی سودان به تلویزیون این کشور گفت: "15 مظنون بازداشت شده اند که از این تعداد 5 نفر به جرم خود اعتراف کرده اند". وی افزوده:"تحقیقات برای بازداشت سایر افرادی که با این واقعه در ارتباط بوده اند همچنان ادامه دارد". 

یکی از فرماندهان ارتش سودان گفت: "چند سرباز نیز در میان بازداشت شدگان قرار دارند". وی از ارائه اطلاعات بیشتر در این رابطه خودداری کرده است. هفته گذشته، 6 نفر از جمله 5 معترض سودانی که در بسط نشینی به سر می بردند، توسط افراد مسلح هدف حمله قرار گرفتند. 

این حمله چند روز پس از آن انجام شد که 14 نفر در حمله مشابهی در اردوگاه معترضان سودانی مجروح شده بودند. ماه گذشته، عمرالبشیر رئیس جمهور مخلوع سودان بر اثر اعتراضات گسترده مردمی از قدرت کناره گیری کرد. از آن زمان تاکنون، سودان درگیر تنش و ناآرامی است.