داعش در جدیدترین بیانیه خود، هند را نیز جزئی از قلمرو خلافت خیالی خود عنوان کرده است. این اقدام پس از کشته شدن یک عضو این گروه در جریان درگیری ها با نیروهای امنیتی هند در منطقه کشمیر انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، گروه داعش برای اولین بار ولایت هند را در قالب جغرافیایِ خیالی خلافت خود مطرح کرده است. این اقدام پس از درگیری نظامیان هندی با شبه نظامیان در منطقه کشمیر انجام می شود که در نتیجه آن 1 شبه نظامی که گفته شده عضو داعش بوده کشته شده است. 

خبرگزاری اعماق که ارگان رسانه ای داعش است، اواخر روز جمعه(20 اردیبهشت ماه)، از ولایتی جدید در قلمرو خلافت داعش نام برده و آن را ولایت هند عنوان کرده است. رسانه اعماق همچنین گزارش داده داعش در منطقه کشمیر به نظامیان هندی تلفات وارد کرده است. 

بیانیه داعش در واکنش به بیانیه پلیس هند صادر شده که روز جمعه اعلام کرده بود یک شبه نظامی با نام اشفق احمد صوفی در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی هند در کشمیر جان خود را از دست داده است. به نظر می رسد داعش با بیانیه جدید خود به دنبال آن است تا دامنه تحرکات طرفداران خود را به ورای عراق و سوریه گسترش دهد.