لیو هه معاون نخست وزیر چین اعلام کرده: چین و آمریکا مذاکرات تجاری بیشتری را در پکن دنبال خواهند کرد. این اقدام پس از آن انجام می شود که ترامپ رئیس جمهور امریکا در اقدامی غیرمنتظره، تعرفه گمرکی به 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، "لیو هه" معاون نخست وزیر چین گفته است: چین و ایالات متحده آمریکا توافق کرده اند تا مذاکرات تجاری بیشتری را در پکن دنبال کرده و انجام دهند. این اقدام پس از آن انجام می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به مقام های تجاری این کشور دستور داده است تا میزان تعرفه به 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین را از 10 درصد به 25 درصد افزایش دهند.   

معاون نخست وزیر چین ابراز امیدواری کرده تا چین و آمریکا به توافق تجاری دست یابند. با این حال وی گفته است که پکن اصول و خطوط قرمزی دارد که از آن ها تخطی نخواهد کرد. جمعه گذشته، ایالات متحده آمریکا با افزایش 15 درصدی تعرفه بر کالاهای وارداتی از چین، بار دیگر تنش های تجاری با این کشور را تشدید کرد. 

لیو هه معاون نخست وزیر چین گفته است:"مذاکرات شکست نخورده است". وی آنچه در روند گفتگوهای تجاری با آمریکا اتفاق افتاده را غیرطبیعی نخوانده و گفته ما به آینده امیدوار هستیم. با این حال، وی در گفتگو با جمع کوچکی از خبرنگاران چینی عنوان کرده است که پکن حتما به اقدامات آمریکا پاسخ متقابل خواهد داد.