موج

ترکیه:

ترکیه ادعای روزنامه بیلد آلمان مبنی بر منصرف شدن این کشور از خرید سامانه دفاع هوایی اس 400 از روسیه را رد کرده و گفته: این معامله قطعی و غیرقابل تغییر است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، ترکیه، ادعای یک روزنامه آلمانی مبنی بر اینکه این کشور دیگر به دنبال خرید سامانه دفاع هوایی اس 400 از روسیه نیست را رد کرده و گفته: این معامله قطعی و غیر قابل تغییر است.

مدیر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، فاهرتین آلتان اعلام کرده: معامله اس 400 یک معامله قطعی و پایان یافته است. این مقام ترک در واکنش به ادعای روزنامه آلمانی بیلد توئیت کرده است:"منبع شما غلط است. قرارداد خرید سامانه اس 400، قراردادی قطعی و غیرقابل تغییر است". روز جمعه گذشته(20 اردیبهشت ماه)، روزنامه بیلد آلمان ادعا کرده بود: مقام های دیپلماتیک به بیلد گفته اند: اردوغان  رئیس جمهور ترکیه سامانه دفاع هوایی اس 400 را از روسیه نخواهد خرید. 

تنش ها میان ترکیه و آمریکا در ماه های اخیر به دنبال قصد ترکیه مبنی بر خرید سامانه دفاع هوایی اس 400 از روسیه به اوج رسیده است. ترکیه در سال 2017 تصمیم به خرید این سامانه از روسیه گرفت. پیش از این، آنکارا بارها تلاش کرده بود تا سامانه دفاع هوایی پاتریوت را از آمریکا خریداری کند که با توفیق مواجه نشده بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها