موج
کدخبر : ۲۷۷۶۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277605

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای از توقیف کشتی متعلق به کره شمالی از سوی مقامهای این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، وزارت دادگستری آمریکا  در بیانیه ای از توقیف کشتی متعلق به کره شمالی از سوی مقامهای این کشور خبر داد و هم چنین با توجه به بالا گرفتن تنشها بین دو کشور بر سر آزمایشهای موشکی کره شمالی ، این اقدام آمریکا نیز این تنشها را هر چه بیشتر تشدید می‌کند.

دادستانهای آمریکا اعلام کردند، این کشتی باری کره شمالی برای صادرات زغال سنگ این کشور استفاده می‌شده است. صادرات زغال سنگ یکی از مهمترین منابع درآمد اقتصاد کره شمالی محسوب می شود که پیشتر از سوی آمریکا و سازمان ملل در واکنش به آزمایشهای هسته‌ای و موشکی پیونگ یانگ هدف تحریم قرار گرفت. همچنین گفته شد که این کشتی برای وارد کردن ماشین آلات سنگین به کره شمالی نیز مورد استفاده قرار داشته است.

طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا، این نخستین بار است که واشنگتن اقدام به توقیف یک کشتی باری کره شمالی به اتهام نقض تحریم‌های بین‌المللی می‌کند. مقامهای آمریکا مدعی شدند، توقیف این کشتی در راستای یک برنامه کلی اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی و نهایتا افزایش فشار بر کره شمالی به منظور برچیدن برنامه‌ هسته‌ای خود انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها