گروه طالبان از کاهش اختلافات با آمریکا در جریان مذاکرات دوجانبه در دوحه قطر خبر داده است. این امر در راستای کاهش تنش ها در کشور افغانستان ارزیابی می شود که قریب به 18 سال است درگیر تنش و بحران امنیتی است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، گروه طالبان اعلام کرده شکاف ها و اختلافات در مذاکرات این گروه با زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در موضوع افغانستان راجع به تعریف جدول زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در حال کاهش یافتن است. دو طرف در حال ادامه رایزنی ها در دوحه قطر هستند. طالبان در دوحه، دفتر نمایندگی سیاسی دارد.

سخنگوی گروه طالبان در دوحه افغانستان در پیامی صوتی گفته است: هر دو طرف پیشنهادهای جدیدی را عقب نشینی نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان ارائه کرده اند. این اقدام در راستای برداشتن گام هایی برای خاتمه دادن به بحران 18 ساله جنگ و درگیری در افغانستان ارزیابی می شود. 

با این حال، زلمای خلیل زاد بر لزوم ایجاد آتش بس در افغانستان تاکید دارد. وی در پیامی توئیتری اعلام کرده است: طالبان هرگونه آتش بس را تا قبل از خروج نظامیان ناتو و آمریکا از افغانستان رد کرده است.