دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از احتمال دستیابی به یک توافق تجاری دو طرفه با ژاپن تا زمان سفرش به توکیو در ماه می خبر داد. با این حال، وی و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از برخی اختلافات در روند توافق تجاری دو جانبه نیز سخن گفته اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از احتمال دستیابی به یک توافق تجاری دو طرفه با ژاپن تا زمان سفرش به توکیو در ماه می خبر داد. با این حال، وی و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از برخی اختلافات در روند توافق تجاری دو جانبه نیز سخن گفته اند.

دونالد ترامپ و شینزو آبه، قبل از برگزاری ضیافت شام به مناسب تولد ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید، با یکدیگر گفتگو کردند. ترامپ که مشغول پیشبرد مذاکرات تجاری با چین نیز است، قویا تاکید کرده که خواستار انعقاد یک توافق تجاری جدید با ژاپن است.

قرار است ترامپ در ماه می، برای شرکت در مراسم جشنی که به افتخار امپراطور شدن ولیعهد ژاپن، ناروهیتو برگزار می شود به این کشور سفر کند. ناروهیتو در روز 1 ماه می، امپراطور ژاپن خواهد شد. وی جانشین پدرش امپراطور آکیهیتو خواهد شد که از 30 آپریل قدرت را ترک می کند.