پوتین امروز در اولین نشست با رهبر کره‌شمالی در محوطه دانشگاه فدرال خاور دور در جزیره روسکی با او دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از النشره، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی امروز پنجشنبه در شهر ولادی وستوک روسیه با یکدیگر دیدار کردند.

پوتین در ابتدای این دیدار گفت: سفر رهبر کره شمالی به ما در فهم نحول دست یابی به حل بحران شبه جزیره کره کمک می‌کند.

وی از تلاش‌های رهبر کره شمالی در عادی سازی روابط میان کره شمالی و آمریکا استقبال کرد و افزود: سفر شما به روسیه در تقویت روابط ما سهیم است و ما راهکار حل بحران شبه کره را مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما آنچه روسیه می‌تواند در حمایت از روند مثبت در شبه جزیره کره انجام دهد را مورد بحث قرار خواهیم داد.

از سوی دیگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هم گفت: اوضاع در شبه جزیره کره اهتمام جامعه بین المللی را طلب می‌کند. امیدوار به تبادل دیدگاهها درباره اوضاع شبه جزیره کره هستیم.

شایان ذکر است که ساعتی قبل اعلام شده بود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای اولین دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی وارد ولادی وستوک شده است.

رهبر کره شمالی روز گذشته با قطار وارد شهر ولادی ووستوک شده است تا اولین نشست خود را با رئیس جمهور روسیه برگزار کند. این اولین دیدار کیم جونگ اون با رئیس یک کشور پس از بازگشت وی از هانوی و مذاکرات شکست خورده با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ویتنام است.