موج
کدخبر : ۲۷۴۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274668

مایک پامپئو:

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره تغییر نظام سیاسی در ایران گفت: دولت آمریکا خیلی مراقب و محتاط است که از واژه و زبان "تغییر نظام" در ایران استفاده نکند و دولت ترامپ هیچ طرح و برنامه‌ای برای دخالت نظامی در ایران ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا  دوشنبه گذشته با 15 نفر از رهبران جامعه آمریکایی و ایرانی در هتلی در دالاس دیدار و گفتگو کرده است. 

وبگاه خبری اکسیوس نوشت: پامپئو در دیدار با گروهی از رهبران جامعه آمریکایی و ایرانی گفته است که ایالات متحده به هیچ وجه به دنبال تغییر نظام سیاسی ایران از طریق مداخله مستقیم نظامی نیست.

این خبر را 3 منبع آگاه حاضر در این جلسه تایید کرده‌اند.

در این نشست پامپئو در پاسخ به سئوالی درباره تغییر نظام سیاسی در ایران گفت: دولت آمریکا خیلی مراقب و محتاط است که از واژه و زبان "تغییر نظام" در ایران استفاده نکند و دولت ترامپ هیچ طرح و برنامه‌ای برای دخالت نظامی در ایران ندارد.

وی در ادامه افزود: بهترین منفعت ما در ایران این است که گروهی از رهبران غیرانقلابی، این کشور را اداره و مدیریت کنند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن دخالت آشکار در امور سیاسی جمهوری اسلامی ایران و حمایت از فتنه سبز گفت: دولت ترامپ می‌توانست خیلی بهتر از دولت اوباما " جنبش سبز " را اداره و مدیریت کند.

وی در خصوص تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران نیز گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که تحریم‌های آمریکا به مردم ایران لطمه و ضرری وارد نکند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها