موج

نیروهای یمنی با شلیک یک فروند موشک بالستیک بدر اف به سمت استان الضالع تعدادی از شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی را از پای درآوردند.

به گزارش خبرگزاری موج، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله صبح امروز جمعه یک فروند موشک بالستیک بدر اف  را به سمت پایگاه شبه‌نظامیان مستقر در استان الضالع شلیک کرد.

منابع نظامی یمن می‌گویند که این موشک دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد که بر اثر آن، شماری از شبه‌نظامیان کشته و یا زخمی شدند.

موشک بالستیک «بدر-اف» سه‌شنبه گذشته به مناسبت اولین سالگرد شهادت «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن رونمایی شده بود.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی سوم اردیبهشت‌ماه سال گذشته (1397) کاروان حامل «صالح الصماد» رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن که برای بازدید از منطقه‌ای در غرب این کشور رفته بود، هدف قرار داده بودند که بر اثر آن، وی به همراه شش تن دیگر از مقامات یمنی شهید شد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه شنبه گذشته در یک کنفرانس خبری نام موشک بالستیک جدید را «بدر-اف» اعلام و تأکید کرده بود که یگان موشکی نیروهای مسلح، دستاوردهای مهمی در زمینه ارتقای توانایی‌های نظامی خود داشته است و عملیات ارتقای موشک مذکور در مرکز پژوهش‌های تخصصی وابسته به یگان موشکی انجام شده است.

 بُرد این موشک 160 کیلومتر ، شعاع انفجار 350 متر  و تعداد ترکش‌های آن بیش از 14 هزار عدد است؛ در ارتفاع 20 متری منفجر می‌شود و دقت اصابت آن تنها سه متر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها