موج

برهم صالح رئیس جمهور عراق پس از حضور در محل یک گور دسته جمعی متعلق به کردهای عراقی که در زمان صدام حسین به قتل رسیده اند اعلام کرد: عراق هرگز نباید جنایات صدام حسین را فراموش کند و نباید به حزب وی اجازه دهد بار دیگر به صحنه سیاسی این کشور بازگردد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، برهم صالح رئیس جمهور عراق پس از حضور در محل  یک گور دسته جمعی متعلق به کردهای عراقی که در زمان صدام حسین به قتل رسیده اند اعلام کرد: عراق هرگز نباید جنایات صدام حسین را فراموش کند و نباید به حزب وی اجازه دهد بار دیگر به صحنه سیاسی این کشور بازگردد.

این گور دسته جمعی، در 170 کیلومتری غرب شهر سماوه واقع شده و بقایای کردهایی را دربرمی گیرد که به دستور صدام حسین و نیروهای وفادار به او کشته شده اند. این افراد احتمالا در میان 180 هزار نفر قربانی قرار دارند که در اواخر دهه 1980 میلادی و در جریان " جنایت انفال "، توسط رژیم بعث عراق کشته شده اند. برهم صالح رئیس جمهور عراق که خود هم کرد است گفته:"این افراد کشته شدند زیرا آن ها به تداوم رژیم صدام نه گفتند، زیرا می خواستند آزادانه و با شرافت زندگی کنند".

رئیس جمهور عراق افزوده: عراق هیچگاه نباید به امثال صدام و حزب وی اجازه قدرت گیری مجدد را بدهد.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها