موج

رسانه‌های یمنی از حملات موشکی و توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به ادامه جنایات عربستان با یک فروند موشک کوتاه برد زلزال 1 و تعدادی گلوله توپ مراکز تجمع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و عربستان را در اطراف کوه قیس در جیزان را مورد هدف قرار دادند.

در مقابل جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی منطقه العشاش در بخش کتاف واقع در استان صعده را 5 بار بمباران کردند.

و خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با چند فروند موشک زلزال 1 و گلوله توپ مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در اطراف گذرگاه علب واقع در منطقه عسیر هدف قرار دادند که بر اثر این حملات خسارت‌های زیادی به مزدوران وارد شد و آنها متحمل شکست سنگینی شدند.

نیروهای یمنی همچنین عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در این منطقه را به شکست کشانده و خسارت‌های سنگینی به آنها وارد ساختند و مزدوران به صورت دسته جمعی از میدان نبرد فرار کردند. مزدوران در حالی متحمل شکست شدند که از پشتیبانی گسترده جنگنده ها، پهپادها و بالگردها و توپخانه ارتش سعودی برخوردار بودند.

از سوی دیگر مناطق مسکونی بخش مرزی رازح در استان صعده واقع در شمال یمن هدف حملات راکتی متجاوزان سعودی قرار گرفت.

سه‌شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل‌سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.

بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE) منتشر کرد، با گذشت چهار سال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل‌سعود به شهادت رسیده‌اند که 3527 نفر از آنها کودک و 2277 نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر 23822 غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به 3526 کودک و 2587 زن اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها