موج

بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا احتمال می‌رود حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۷ کرسی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را تصاحب کرده باشد. ائتلاف «آبی-سفید» به رهبری «بنی گانتز» با کسب ۳۶ کرسی در جایگاه دوم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه صهیونیستی هاآرتص بامداد چهارشنبه نوشت شمارش بیش از نیمی از آرا حاکی از آن است که نتانیاهو احتمالاً برای پنجمین دور در سمتش باقی خواهد ماند.

شمارش اولیه آرا در انتخابات فلسطین اشغالی از پیشتازی نتانیاهو حکایت دارد.

طبق این گزارش، بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا انتظار می‌رود حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۷ کرسی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را تصاحب کرده باشد. ائتلاف «آبی-سفید» به رهبری « بنی گانتز » با کسب ۳۶ کرسی در جایگاه دوم قرار دارد.

این روزنامه نوشته هنوز مشخص نیست نتانیاهو یا گانتز در صورت پیروزی در انتخابات از آرای کافی برای تشکیل ائتلاف برخوردار باشند.  

ساعاتی قبل‌تر هم نتانیاهو و هم «بنی گانتز» بر اساس نتایج منتشرشده در رسانه‌ها از نظرسنجی‌های انجام‌شده در شعب اخذ رأی اعلام پیروزی کرده بودند. 

 انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی از ساعت هفت صبح سه‌شنبه (۲۰ فروردین) به وقت فلسطین اشغالی (برابر با ۰۸:۳۰ صبح به وقت تهران)  برای تعیین کابینه جدید رژیم صهیونیستی آغاز شد و ساعت ۲۲ به وقت محلی پایان یافت. در این انتخابات حدود ۴۰ لیست از احزاب مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به «کنست»، هر چهار سال برگزار می‌شود و حزب یا ائتلافی که بیشترین آراء را به دست آورد، نخست‌وزیر آینده را معرفی می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها