روز دوشنبه(19 فروردین ماه)، پلیس آمریکا یک مرد اهل مریلند را به جرم دزدیدن یک ون که ظاهرا قصد داشته با الهام گیری از داعش مردم را در خیابان زیر بگیرد، بازداشت کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، روز دوشنبه(19 فروردین ماه)، پلیس آمریکا یک مرد اهل مریلند را به جرم دزدیدن یک ون که ظاهرا قصد داشته با الهام گیری از داعش مردم را در خیابان زیر بگیرد، بازداشت کرده است. 

رندل هنری 28 ساله، توسط دادستانی ایالات متحده آمریکا در مریلند، متهم به دزدی یک ون در الکساندریایِ ویرجینیا شده که بر اساس شواهد ظاهرا قصد داشته با آن به فرودگاه بین المللی دالس در واشنگتن حرکت کند. هنری در بازجویی ها اذعان کرده که تحت تاثیر داعش بوده است. 

بر اساس گفته های رندل هنری، وی قصد داشته به فرودگاه دالس وارد شود و امنیت آنجا را نقض کند. با این حال، وی پس از عدم موفقیت در قصد خود، به یک منطقه توریستی در حومه واشنگتن رفته و شب را به طور پنهانی در یک قایق گذرانده است. صبح روز بعد، پلیس با ردیابی ون سرقت شده، وی را بازداشت کرده است.

بر اساس شواهد، رندل هنری دنبال آن بوده تا حمله ای مشابه با حمله تروریستی سال 2016 در نیس فرانسه را که داعش مسوولیت آن را به عهده گرفت، انجام دهد. در آن حمله، 86 نفر جان خود را از دست دادند.