هوشیار زیباری گفت: برای برقراری توازن در روابط عراق، ایران و عربستان دیر شده است و نفوذ ایران در عراق سال‌ها زودتر از سعودی‌ها انجام شد. برای پایان این وضعیت بسیار دیر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، هوشیار زیباری ، وزیر خارجه پیشین عراق امروز در واکنش به سفر هیأت سعودی به بغداد در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: سفر اخیر هیأت عالی‌رتبه سعودی به بغداد مورد استقبال است اما این سفر با تأخیر زیاد انجام شد.

وی افزود: برای برقراری توازن در روابط عراق، ایران و عربستان دیر شده است و نفوذ ایران در عراق سال‌ها زودتر از سعودی‌ها انجام شد. برای پایان این وضعیت بسیار دیر شده است.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه گذشته یک هیأت عالی رتبه سعودی متشکل از ۱۰۰ شخصیت سیاسی و اقتصادی از جمله ۹ وزیر وارد بغداد شد.

حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان اواخر اسفند ماه سال گذشته در سفر سه روزه وارد بغداد شد و با مقامات عالی رتبه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق نیز روز شنبه به تهران آمد و با مقامات عالیرتبه کشورمان از جمله مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.