موج

وزیر خارجه روسیه گفت: ما مذاکرات ثمربخش و مهمی در مورد تمامی زمینه‌ها پیرامون روابط دو جانبه داشیم و بر توجه مشترک در مورد فعال سازی روابط اقتصادی میان دو کشور و افزایش تبادلات تجاری تاکید کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر خارجه روسیه  گفت: ما مذاکرات ثمربخش و مهمی در مورد تمامی زمینه‌ها پیرامون روابط دو جانبه داشتیم و بر توجه مشترک در مورد فعال سازی روابط اقتصادی میان دو کشور و افزایش تبادلات تجاری تاکید کردیم. ما عملکرد کمیته دولتی مشترک را می‌ستاییم. ما بر توجه خود برای افزایش گفتگوها جهت همکاری انسانی میان سازمان‌های انسان تاکید کردیم. ما بر افزایش‌ تلاش‌ها جهت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کردیم.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: بیشتر ساکنان در اردوگاه الرکبان تمایل دارند که به مناطق خود در داخل سوریه بازگردند. ما نمی‌دانیم که چگونه حضور آمریکا در کنار الرکبان توجیه می‌شود. آمریکایی‌ها مخالف بازگرداندن این آوارگان به خانه‌های خود هستند. آمریکایی‌ها در حال حاضر می‌گویند که آماده بررسی این مساله هستند اما به اعتقاد ما،‌ آنها به دنبال تثبیت وجود خود هستند.

وی عنوان داشت: جامعه بین الملل باید به تصمیمات بین المللی در خصوص نزاع میان فلسطین و اسرائیل پایبند باشد. ما بر این باوریم که موضع روسیه در این زمینه شفاف است؛ ما خواهان حل این مساله بر اساس راهکار تشکیل دو کشور هستیم و تصمیمات آمریکا در قبال جولان و قدس را محکوم می‌کنیم. این تصمیمات غیر قانونی است. ما اطلاعاتی از معامله قرن نداریم اما بر اساس اطلاعاتی که از دوستانمان به دستمان  می‌رسد، این معامله نگران کننده است.

در همین حال، وزیر خارجه اردن گفت که راهکار تشکیل دو کشور تنها راه برای تحکیم صلح در منطقه است.

الصفدی خاطرنشان کرد: مهم است که بازگشت امنی برای ساکنان اردوگاه الرکبان فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها