موج
کدخبر : ۲۷۲۳۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272399

مادورو:

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: من قبلاً هم گفته‌ام که مطمئنیم حملات مختلف علیه سیستم تولید و توزیع انرژی کشور از جانب هیوستون و شیکاگو در آمریکا صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، دولت ونزوئلا با اختلالاتی گسترده در سیستم تولید و توزیع برق خود از اوایل مارس سال جاری میلادی روبرو شده است. قطعی گسترده برق در هفتم مارس کاراکاس و بسیاری از ایالات اصلی در ونزوئلا را برای چندین روز بدون برق گذاشت. بیش از پنج میلیون تن از مردم ونزوئلا روز شنبه در حمایت از مادورو دست به راهپیمایی زدند.

مادورو در جمع این حامیان گفت: امروز، بیش از پنج میلیون تن از مردم ونزوئلا در سراسر کشور و در حمایت از آزادی دست به راهپیمایی زدند و این تجمع موفقیت‌آمیز بود.

مادورو همچنین از دولت‌های کشورهای مکزیک، اروگوئه، بولیوی و کشورهای حوزه کارائیب و بازار مشترک خواست تا به ایجاد راهی برای برگزاری گفتگو بین دولت و اپوزیسیون ونزوئلا کمک کنند.

وی گفت: ونزوئلا خواستار کمک و حمایت این کشورها برای دستیابی به تفاهم مشترک در میان مردم ونزوئلا است. من تمایل و آمادگی خود را برای یافتن راه‌حلی از طریق گفتگو و برای آینده کشور اعلام می‌کنم. مکزیک، اروگوئه، بولیوی و ۱۴ کشور عضو حوزه کارائیب و بازار مشترک باید مکانیسمی را برای حل بحران در ونزوئلا ارائه کنند. این گفتگو می‌تواند با کمک آنها آغاز شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها