موج

عبدالفتاح سیسی :

رئیس جمهوری مصر در جریان دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه بر ضرورت مهار خطر عناصر تروریستی و ممانعت از انتقال آن‌ها به منطقه‌ای دیگر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دو طرف در جریان این دیدار به بررسی راه‌های تقویت تلاش‌های مشترک برای مباره با تروریسم پرداختند. وزیر خارجه روسیه در جریان این دیدار بر تمایل کشورش به دستیابی به راهکار سیاسی برای پرونده‌های مختلف از جمله برقراری امنیت و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

وی بر حمایت روسیه از تلاش‌های مصر در زمینه مبارزه با تروریسم و اراده آن در ادامه هماهنگی و همکاری دوجانبه در این زمینه در سطح دستگاه‌ها و موسسات ذی‌ربط تاکید کرد.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری مصر خواستار تحرک فوری جامعه جهانی جهت توقف اقدامات نظامی در لیبی شد.

سیسی در دیدار با لاوروف ضمن بررسی وضعیت کنونی لیبی بر ضرورت تحرک فوری و افزایش تلاش‌های جامعه جهانی برای توقف وخامت اوضاع در این کشور تاکید کرد.

سیسی همچنین بر حمایت مصر از بازسازی نهادهای ملی لیبی و تلاش‌ها برای برقراری وحدت موسسه نظامی تاکید کرد.

لیبی از سال ۲۰۱۱ و پس از سرنگونی نظام معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور صحنه درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان مسلح بوده و به رغم تشکیل دولت توافق ملی اما این کشور همچنان با ناآرامی و حملات گروه‌های مسلح مواجه است.

از سوی دیگر، عبدالفتاح سیسی اعلام کرد که مصر به روابطش با روسیه افتخار می‌کند و به توسعه و تقویت آن در زمینه‌های مختلف تمایل دارد.

وی بر اهمیت افزایش رایزنی و هماهنگی در خصوص موضوعات مهم و مشترک به ویژه در سایه چالش‌های منطقه‌ای و تلاش‌های میان دو کشور برای برقراری امنیت و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

لاوروف روابط مصر و روسیه طی سال‌های اخیر و هماهنگی ثمربخش میان دو کشور را ستود و اعلام کرد که روسیه به تقویت و ارتقای آن در زمینه‌های مختلف تمایل دارد. دو طرف در جریان این دیدار به بررسی شماری از موضوعات مهم پرداختند. سیسی تاکید کرد که مصر به تقویت همکاری با روسیه در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی تمایل دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها