موج

درگیری‌ها با سلاح سنگین و نیمه سنگین میان شبه‌نظامیان مسلح حامی دولت السراج در طرابلس مرکز لیبی آغاز شد .

به گزارش خبرگزاری موج، درگیری‌ها در طرابلس به دنبال تیراندازی به یکی از نیروهای گردان جنزور توسط گروه مسلح مستقر در کوبری الغیران روی داد. اقدامات در حال حاضر برای برگزاری نشست صلح طی هفته آتی بین حفتر و السراج جهت تکمیل تفاهم میان آن دو در حال انجام است، تفاهم‌هایی که در دیدار آن دو در ابوظبی انجام شد و در آن بر برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری پیش از پایان سال جاری میلادی توافق کردند. مصر و امارات تلاش دارند، عقلیه صالح ، رئیس پارلمان لیبی در این نشست مشارکت کند. نشستی که هنوز مشخص نیست در قاهره برگزار خواهد شد یا ابوظبی.  

منابع اعلام کردند، در نشست آتی میان حفتر و السراج نامزد جدید نخست وزیر دولت وفاق ملی، ارتباط ارتش تحت امر خلیفه حفتر با آن و چگونگی انتخابات آتی برای انتخاب رئیس جمهوری کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طبق اظهارات غسان سلامه، رئیس هیئت سازمان ملل در لیبی، السراج و حفتر در دومین دیدار خود در امارات طی ماه میلادی گذشته بر سر ضرورت پایان مرحله گذار از طریق انتخابات سراسری توافق کردند که از آشوب امنیتی و درگیری بر سر قدرت میان دولت السراج و دولت تحت حمایت پارلمان و ارتش لیبی در شرق کشور از زمان براندازی نظام معمر قذافی، دیکتاتور این کشور در سال ۲۰۱۱ رنج می‌برد.

همچنین در جدیدترین شاخص فروپاشی آتش‌بس شکننده تحت نظارت هیئت سازمان ملل میان طرف‌هایی که بر سر مناطق نفوذ و قدرت در طرابلس مناقشه دارند، درگیری‌های خشونت‌آمیزی در میان انفجارها در دو منطقه گردشگری و جنزور در غرب طرابلس رخ داد. هنوز درباره قربانیان این درگیری‌ها گزارشی ارائه نشده و هیئت سازمان ملل و دولت السراج در قبال آن سکوت اختیار کرده‌اند.

یکی از رهبران گردان ثوار طرابلس گفت، وضعیت امنیتی در طرابلس پس از یک شب درگیری میان گردان فرسان جنزور و سازمان امنیت عمومی به رهبری عماد الطرابلسی آرام شد. اما این سازمان و گروه‌های امنیتی مستقر مشارکت افراد خود در این درگیری‌ها که در کوبری الغیران رخ داد را تکذیب کرده و در مقابل گفتند، از طریق رایزنی با طرفین درگیر، به دنبال دستیابی به آتش‌بس هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها