موج

افغانستان یک دیپلمات ارشد پاکستانی در کابل را به دلیل اظهارات عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر تشکیل یک دولت جدید در افغانستان در صورت دستیابی به توافق صلح، برای ادای توضیحات به وزارت خارجه احضار کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، افغانستان یک دیپلمات ارشد پاکستانی در کابل را به دلیل اظهارات عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر تشکیل یک دولت جدید در افغانستان در صورت دستیابی به توافق صلح، برای ادای توضیحات به وزارت خارجه احضار کرد.

سه هفته پیش نیز در رویدادی مشابه، مقام های دیپلماتیک پاکستان در افغانستان به وزارت خارجه این کشور احضار شدند. این امر حاکی از تشدید تنش ها میان اسلام آباد و کابل است. جمعه گذشته، عمران خان در جریان یک تجمع گفته بود: توافق صلحی در افغانستان حاصل خواهد شد که در نتیجه آن، یک حکومت خوب در افغانستان روی کار خواهد آمد. حکومتی که تمامی طرف ها را نمایندگی خواهد کرد. جنگ به پایان خواهد رسید و صلح برقرار خواهد شد.

صبغت الله احمدی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفته است:"کنسول پاکستان برای ادای توضیحات در مورد صحبت های عمران خان به وزارت خارجه احضار شده است". وی افزوده:"افغانستان مراتب اعتراض شدید خود را به حکومت پاکستان ابلاغ کرد و این قبیل اظهارات را به مثابه دخالت آشکار در امور داخلی خود قلمداد می کند". 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها