موج
کدخبر : ۲۶۸۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268256

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است: رهبر کره شمالی از آمادگی لازم برای مذاکره و گفتگو در مورد توافق ارائه شده از سوی واشنگتن در نشست ویتنام برخوردار نبوده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است: رهبر کره شمالی از آمادگی لازم برای مذاکره و گفتگو در مورد توافق ارائه شده از سوی واشنگتن در نشست ویتنام برخوردار نبوده است. نشست ویتنام با حضور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، با هدف خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره سازماندهی شده بود با این حال، به نحو غیرمنتظره ای این نشست زودتر از موعد به پایان رسید.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در گفتگو با سی بی اس نیوز در مورد علت ناکامی نشست ویتنام گفته است: کیم جونگ اون برای پذیرش معامله بزرگ رئیس جمهور ترامپ آماده نبوده است. این موضع گیری دولت آمریکا در تضاد با موضع کره شمالی در مورد نشست هانوی بوده است. ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی در جریان یک کنفرانس خبری در هانوی گفته است:"آنچه ما در جریان مذاکرات تقاضا کردیم، لغو بخشی و نه تمام تحریم ها بر علیه کره شمالی بود".  وی افزوده:"به طور خاص، ما خواستار لغو 5 تحریم از مجموع 11 تحریم سازمان ملل متحد علیه کره شمالی بودیم که در سال های 2016 و 2017 بر علیه کره شمالی تحمیل شده و زندگی مردم عادی را تحت الشعاع قرار داده اند".

ترامپ پس از نشست ویتنام گفته بود:"کیم جونگ اون خواستار لغو تمامی تحریم ها بر علیه کره شمالی بود اما ما نمی توانستیم این پیشنهاد را قبول کنیم". با این حال، بولتون از توصیف نشست ویتنام با عنوان نشستی "شکست خورده" خودداری کرده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها