وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است: بیش از 37000 درخواست صدور ویزا را به دلیل فرمان محدودیت مهاجرتی دونالد ترامپ رد کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است: بیش از 37000 درخواست صدور ویزا را به دلیل فرمان محدودیت مهاجرتی دونالد ترامپ رد کرده است. این میزان، افزایش شدیدی را در مقایسه با آمار سال قبل نشان می دهد که فقط 1000 درخواست رد شده بود. 

حدودا 4 میلیون نفر به طور سالانه به دلایلی مثل بیماری و ناتوانی ذهنی و یا دست داشتن در پولشویی از ورود به آمریکا منع می شوند . با این حال، گزارش وزارت خارجه در مورد سال 2018، به طور خاص به اتباع کشورهایی متمرکز است که به دلیل فرمان محدودیت مهاجرتی ترامپ از ورود به ایالات متحده آمریکا منع شده اند. 

فرمان محدودیتی مهاجرتی ترامپ که عموما با عنوان ممنوع سازی ورود مسلمانان شناخته می شود، اندکی پس از استقرار وی در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا صادر شد. بر اساس این فرمان، اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سوریه، یمن، به همراه اتباع کره شمالی و ونزوئلا از ورود به خاک آمریکا منع شده اند.