روز دوشنبه(29 بهمن ماه)، یک گروه فعال حقوق بشری از اعتصاب غذای روشنفکران و پژوهشگران بازداشت شده در زندان های سعودی در اعتراض به زندانی شدنشان خبر داده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، روز دوشنبه(29 بهمن ماه)، یک گروه فعال حقوق بشری، از اعتصاب غذای روشنفکران و محققان بازداشت شده در زندان های سعودی در اعتراض به زندانی شدنشان خبر داده است. بنابر اخبار واصله، 5 محقق دربند زندان های سعودی با نام های شیخ عبدالله الحامد، عبدالکریم الخادر، فوزان الحربی، محمد فهد القنطانی، عبدالرحمن الحامد، در اعتراض به شرایط بد حبس خود و رفتارهای ناشایست، دست به اعتصاب غذا زده اند. 

ناظران امیدوارند این اقدام، مسوولان سعودی را برای آزاد کردن این افراد تحت فشار قرار دهد. این اقدام تاکنون حمایت پسر روحانی تحت بازداشت، سلمان القدا را به همراه داشته است. وی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشته است:"اعتصاب غذای محققان عربستانی توجهات را به سمت نقض سیستماتیک حقوق بشر تمامی زندانیان در زندان های عربستان جلب می کند". 

مقام های سعودی در اواخر سال 2017، کارزاری را برای سرکوب مخالفان به راه انداختند و شماری از روحانیون و روشنفکران را بازداشت کردند.