اسرائیل با سفر هیاتی از شورای امنیت برای بازدید از قلمروی که فلسطینیان به دنبال تشکیل دولت در آن هستند مخالفت کرده است. این خبر از سوی برخی دیپلمات های فعال در سازمان ملل متحد اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، اسرائیل با سفر هیاتی از شورای امنیت برای بازدید از قلمروی که فلسطینیان به دنبال تشکیل دولت در آن هستند مخالفت کرده است. این خبر از سوی برخی دیپلمات های فعال در سازمان ملل متحد اعلام شده است.

هفته گذشته، شورای امنیت به رئیس دوره ای خود که سفیر گینه استوایی است ماموریت داد با طرف های اسرائیلی و فلسطینی برای سفر هیاتی از اعضای شورای امنیت رایزنی کند. سفیر فلسطین ریاض منصور بالافاصله به این درخواست پاسخ مثبت داد و گفت سفر هیات شورای امنیت، از منظر فلسطین با خوشبینانه ترین و مثبت ترین حالت ارزیابی می شود.

با این حال،  منصور العتیبی سفیر کویت در سازمان ملل گفته: سفیر گینه استوایی در سازمان ملل اعلام کرده اسرائیل به کل با سفر هیات شورای امنیت به سرزمین های فلسطینی مخالفت ورزیده است. این اقدام اسرائیل در شرایطی انجام شده که پیشتر دنی دنون سفیر اسرائیل در سازمان ملل گفته بود اسرائیل از سفر اعضای سازمان ملل به اسرائیل کاملا استقبال می کند.