موج

ترکی الفیصل :

رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان ابراز امیدواری کرد که سیاست‌های ترامپ به تغییر نظام در ایران بینجامد.

به گزارش خبرگزاری موج، ترکی الفیصل ادعا کرد که ایران از شبه‌نظامیانی در سراسر خاورمیانه حمایت مالی می‌کند. همانطور که قبلاً نیز گفته‌ام و همچنان این حرف نیز حقیقت دارد، ایران ببری کاغذی با پنجه‌هایی پولادین است. این سفیر سابق عربستان در واشنگتن در ادامه ادعاهای خود افزود: پنجه‌های پولادین همان شبه‌نظامیان مستقر در سراسر خاورمیانه هستند؛ حال چه حزب‌الله ، چه انصارالله ، چه گردان العباس و چه تمامی شبه‌نظامیان مختلفی که در سوریه و عراق فعالیت دارند و هدف‌شان افزایش سلطه و نفوذ ایران در خاورمیانه است.

ادعای حمایت از تروریسم و شبه‌نظامیان در منطقه در حالی از سوی این مقام امنیتی سابق سعودی‌ها مطرح می‌شود، که بنا بر گزارش‌های معتبر نهادهای بین‌المللی و حتی مقامات آمریکایی، سعودی‌ها خود یکی از اصلی ترین حامیان گروه‌های افراط‌گرا چه در خاور میانه و چه در شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی هستند.

ترکی الفیصل در ادامه سخنان خود با دل خوش کردن به تهدیدات ترامپ گفت: نمی‌دانم که آیا قرار است در ایران تغییر نظام رخ دهد یا نه اما امیدوارم که تحریم‌های آمریکا بتواند باعث تغییر شیوه اداره ایران شود.

وی در این‌باره مدعی شد: برای پیش‌بینی چنین چیزهایی هنوز زود است اما آن‌ها در حال عاجز کردن مردم خود هستند به جای آنکه به فکر تهیه خدمات درمانی و غذا برای آن‌ها باشد. امیدوارم با تحریم‌های ترامپ شاهد تغییر در اداره نظام ایران باشیم. مردم ایران اولین قربانیان این نظام هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها