موج

ایران نگرانی های اخیر اروپا در مورد برنامه موشکی خود را رد کرده و آن را غیر سازنده خطاب کرده است. نگرانی اروپا در شرایطی مطرح می شود که از یک سو قصد دارد تا از ایران در برابر تحریم های آمریکا محافظت کند و از سوی دیگر، می خواهد سیاست های منطقه ایران را کنترل کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز سه شنبه(16 بهمن ماه)، ایران نگرانی های اتحادیه اروپا در مورد آزمایش موشک های بالستیک و نقض حقوق بشر توسط تهران را رد و آن را "غیرسازنده" خطاب کرد. نگرانی اروپا در شرایطی مطرح می شود که از یک سو قصد دارد تا از ایران در برابر تحریم های آمریکا محافظت کند و از سوی دیگر، می خواهد سیاست های منطقه ایران را کنترل کند. 

اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرده بود عمیقا نسبت به آزمایش موشک های بالستیک توسط ایران نگران است و از تهران می خواهد سریعا این روند را متوقف سازد. به عقیده اروپا، آزمایش های موشکی ایران، بی اعتمادی سیاسی را تقویت می کند و منطقه را به سمت ناامنی سوق می دهد. وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده است: برنامه موشکی ایران ماهیتی "دفاعی و بازدارنده" دارد و تهران در مورد برنامه موشکی خود با هیچ کشور خارجی مذاکره نمی کند.

وزارت خارجه ایران در بیانیه ای گفته است:"تهدیدهای روشن و واضح علیه جهوری اسلامی ایران سازنده، کارگشا و کمک کننده نیست و نمی تواند در راستای امنیت منطقه ای و منافع واقعی اروپا هم باشد". 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها