موج

سفیر ونزوئلا در هندوراس اعلام کرد: دولت هندوراس از وی خواسته تا ظرف 5 روز، خاک این کشور را ترک کند. هندوراس از جمله دولت هایی بوده که به حمایت از آمریکا، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور مشروع ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

به گزارش خبرگزاری موج، "فیلینتو دوران" سفیر ونزوئلا در هندوراس می‎گوید دولت تگوسیگالپا از وی خواسته که این کشور را ترک کند. این اتفاق، شب گذشته و بعد از احضار وی به وزارت خارجه هندوراس اتفاق افتاده است.

به ادعای وزارت خارجه هندوراس، از آنجا که این کشور در همراهی با آمریکا، مشروعیت نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را زیر سوال برده و "خوان گوایدو" رهبر مخالفین دولت کاراکاس را به رسمیت می‌‌شناسد، فیلینتو دوران نیز باید ظرف ۵ روز، خاک هندوراس را ترک کند.

گفتنی است حدود ۱۰ روز پیش، گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با برخورداری از حمایت واشنگتن، خود را رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد.

آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، انگلیس، استرالیا و همچنین پارلمان اروپا نیز گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناختند که این اقدام با استقبال گروه لیما شامل ۱۴ کشور آمریکای لاتین مواجه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها