دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از موافقت خود با بازگشایی دولت به مدت 3 هفته تا تاریخ 15 فوریه خبر داده است. ترامپ پیش از این تهدید کرده بود تا زمانی که طرح وی مبنی بر احداث دیوار مرزی با مکزیک تامین مالی نشود، به تعطیلی دولت خاتمه نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه ی فشارهای ناشی از تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا و اختلال فزاینده ناشی از آن اعلام کرده است به توافقی رضایت داده که دولت آمریکا را به مدت سه هفته بازگشایی می کند. این اقدام در شرایطی انجام می شود که وی از درخواست خود مبنی بر تخصیص بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی با مکزیک قبل از بازگشایی دولت عقب نشینی کرده است.

روز جمعه(5 بهمن ماه) دونالد ترامپ در حالیکه به تنهایی در "باغ رز" کاخ سفید حاضر شده بود گفت موافقت خود را با بازگشایی دولت تا تاریخ 15 فوریه اعلام کرده است. وی افزود که از تمامی ظرفیت خود برای قانع کردن قانون گذاران جهت تامین مالی طرح وی مبنی بر احداث دیوار مرزی با مکزیک استفاده خواهد کرد. اقدام ترامپ به بازگشایی دولت، به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا خاتمه داده است.

ترامپ در توئیتی گفته است: "این اقدام(بازگشایی دولت) به هیچ وجه عقب نشینی نبوده است". این گفته ترامپ در پاسخ به صحبت های منتقدان وی انجام شده که از او خواسته بودند تا به مبارزه خود تا تحقق خواسته هایش ادامه دهد. ترامپ این اقدام خود را حمایت از میلیون ها انسانی عنوان کرده که در نتیجه تعطیلی دولت آسیب دیده اند. 

پیش از این دموکرات ها درخواست کرده بودند تا اول، دولت بازگشایی شود و سپس در مورد احداث دیوار مرزی آمریکا با مکزیک بحث و گفتگو شود.