موج

عادل الجبیر:

وزیر خارجه عربستان بار دیگر مدعی شد که ایران درمنطقه نقش تخریبی دارد و از حوثی‌ها حمایت تسلیحاتی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از الجزیره، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان دراظهاراتی در کنفرانس گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای که در شهر رم برگزار شد مدعی شد: ایران در سوریه، عراق و لبنان نقش منفی دارد و این نقش از سال 1979 و پس از انقلاب ( اسلامی ایران ) آغاز شد.

وی مدعی شد: انقلاب ایران مرز و ملیت نمی‌شناسد بلکه بر این باور است که تمام شیعیان جهان وابسته به ایران هستند، ما شاهد این مساله هستیم، شاهد تاثیر منفی ایران بر منطقه هستیم و برای مقابله با این دیدگاه تلاش می‌کنیم.

ما شاهد تاثیرات منفی ایران بر یمن نیز هستیم 

الجبیر افزود: ما شاهد تاثیرات منفی ایران بر یمن نیز هستیم و ایران با حمایت موشکی از شبه نظامیان رادیکالی مانند حوثی‌ها مصوبات مربوط به موشک‌های بالستیک را نقض می‌کند.

وی در رابطه با حزب‌الله لبنان مدعی شد: حزب الله لبنان را ربود و تا زمانی که حزب‌الله خلع سلاح نشود شاهد شکوفایی و صلح در لبنان نخواهیم بود.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که نیروهای سعودی بیش از دو سال است که کودکان و زنان یمنی را به قتل می‌رسانند و امنیت و ثبات منطقه را به هم زده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران بارها تاکید کرده است که از حوثی‌ها هیچ‌گونه حمایت تسلیحاتی نمی‌کند و خواهان صلح، ثبات و امنیت در منطقه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها