موج

وزیر خارجه لبنان:

«جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان عصر جمعه در تماس تلفنی با «محمد فتحعلی» سفیر ایران حملات تروریستی تهران را محکوم و تاکید کرد که لبنان در کنار ایران در مبارزه با تروریسم ایستاده است.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه لبنان پیشتر نیز در بیانیه ای این حملات را محکوم کرده و مراتب همدردی و همبستگی را با ملت و دولت ایران ابراز کرده بود.
امروز جمعه همچنین نمایندگان «میشل عون» رئیس جمهوری، «نبیه بری» رئیس پارلمان، «سعد الحریری» نخست وزیر و «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان در کنار ده ها شخصیت دیگر با حضور در سفارت ایران ضمن دیدار با محمد فتحعلی، دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران را امضا کردند.
صبح چهارشنبه گذشته در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که تاکنون شهادت 17 نفر و مجروح شدن 52 نفر تائید شده است.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها