English

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه تأمین‌اجتماعی:

توسعه خدمات درمانی و افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان دنبال می‌شود.

توسعه خدمات درمانی و افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین‌اجتماعی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در ابتدای دوره فعالیت دولت سیزدهم؛ به جهت کم‌‌توجهی‌‌های گذشته، چالش صندوق‌های بازنشستگی تشدید شده بود. 

وی با تشریح اقدامات دولت مردمی سیزدهم برای رفع ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: در ابتدای کار این دولت، صندوق‌های بازنشستگی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشتند.

مرتضوی تأکید کرد: برخی از تصفیه مطالبات تأمین‌اجتماعی از دولت در گذشته؛ در قالب واگذاری شرکت‌های ورشکسته بود و بر بدهی صندوق‌ها افزوده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با تأکید ریاست محترم جمهوری، بحران‌های مالی صندوق‌ها مرتفع و بزرگترین پرداخت بدهی نظام بانکی در این دولت صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیمه‌پرداز اضافه شده است، گفت: این مسیر امیدآفرین در سایر صندوق‌ها نیز دنبال شده است.

مرتضوی افزود: علاوه بر پرداخت بدهی‌ها، ضریب پشتیبانی صندوق‌ها را با ایجاد اشتغال پایدار افزایش دادیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیر صعودی بازنشستگی در صندوق‌های مختلف، گفت: تحقق وعده ایجاد اشتغال دولت مردمی، سبب کمک به پایداری صندوق‌ها در دو سال اخیر شد.

وی با بیان اینکه در مراکز ملکی سازمان تأمین‌اجتماعی درمان برای بازنشستگان رایگان است، اظهار داشت: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان دنبال می‌شود.

در این مراسم از بازنشستگان برگزیده سراسر کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور تقدیر شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه